Projekty

podporující aktivity mostecké Diakonie
Projekty

Děkujeme za podporu našich aktivit, které bychom bez následujících projektů nemohli uskutečnit!

POSOSÚK 5
Operační program Zaměstnanost

Projekt POSOSÚK 5 je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem Operačního programu Zaměstnanost je zlepšení lidského kapitálu obyvatel a veřejné správy v ČR, tedy základních prvků konkurenceschopnosti.

Irop - Pořízení vozidla pro Diakonii v Mostě
Integrovaný regionální operační program

Projekt Pořízení vozidla pro Diakonii v Mostě byl spolufinancován Evropskou unií.
Integrovaný regionální operační program poskytuje dotace na zlepšení kvality života v regionech.

NPO - Ekologická cesta pomoci
Národní plán obnovy Nákup nízkoemisních vozidel pro sociální služby II

Projekt Ekologická cesta pomoci - Elektromobil pro Diakonii Most byl spolufinancován Evropskou unií.

Národní plán obnovy podporuje projekty zaměřené na nákup vozidel pro poskytovatele služeb sociálního poradenství, sociální prevence a sociální péče, jež jsou poskytovány ambulantní a terénní formou.

Active Citizens Fund

Posilujeme občanskou společnost, jeden z pilířů fungující demokracie. Prosazujeme otevřenost a toleranci ve společnosti. Podporujeme participaci občanů na tvorbě veřejných politik. Jsme oporou zranitelným a znevýhodněným skupinám při hájení jejich práv.
Měníme společnost. S odvahou.

„Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské
společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.“

“The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The
programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil
society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.”

Grantová výzva: 62500-2023-004-AG5 / Active Citizens Fund - Akční granty - Posílení neziskových organizací 2023
Název projektu: Posílení digitálních kompetencí v Diakonii Most
Číslo projektu: 62500-2023-004-AG5-0020
Termín realizace projektu (tj. období způsobilosti výdajů): od 1. 9. 2023 do 30. 4. 2024

Grantová výzva: 62500-2021-004-AG5 / Active Citizens Fund - Akční granty - Posílení neziskových organizací
Název projektu: Digitalizace služeb v Modroklubíku
Číslo projektu: 62500-2021-004-AG5-0112
Termín realizace projektu (tj. období způsobilosti výdajů): od 1. 9. 2021 do 30. 6. 2022

Zodpovědná osoba: Ing. Anna Makarová | makarova@most.diakonie.cz | 704 601 281

POSOSÚK 3
Pomáháme být o stupeň lepší (doučování) II

Název projektu: Pomáháme být o stupeň lepší (doučování) II

Evid. č. projektu: 0067/DOUCOVANI_NNO/2023

Účelem projektu je realizace individuálního a skupinového doučování žáků základních a středních škol se sociálním znevýhodněním ohrožených školním neúspěchem k vyrovnávání vzdělávacích ztrát. zejména pak:

- podpořit zájem žáků se sociálním znevýhodněním o vzdělávání,
- pravidelně komunikovat s rodinou žáka o důležitosti vzdělávání a motivovat ji k podpoře žáka při vzdělávání,
- obnovit, případně budovat pracovní a studijní návyky žáků,
- realizovat doučování v oblastech, které jsou stěžejní pro další vzdělávací postup a úspěch žáků, a kompenzovat tak výpadky vzniklé v souvislosti s pandemií covid-19 v úzké spolupráci se školou, kterou žák navštěvuje.

Projekt je financován Evropskou unií - Next Generation EU.

Dobrá příležitost v Mostě

Spolufinancováno Evropskou unií