Nové hřiště zpříjemní dětem pobyt v azylovém domě

24. června 2019

Žáci AMA School Most ve spolupráci s Nadací VIA se rozhodli udělat dobrý skutek a pomoci dětem, které měly ve svém životě méně štěstí než oni a uspořádali 28. února dobročinné divadelní představení s názvem „Líný Kuba holé neštěstí“.

Nové hřiště zpříjemní dětem pobyt v azylovém domě
24. června 2019 - Nové hřiště zpříjemní dětem pobyt v azylovém domě

Výtěžek této akce jsme použili na zakoupení nových hracích prvků na zahradu Azylového domu pro ženy a matky s dětmi v tísni Most.

Část financí, konkrétně na pořízení vahadlové houpačky, ve výši 10 tis. Kč byla použita z projektu Nadačního fondu Tesco. V něm rozhodovali zákazníci společnosti Tesco pro projekty, které pomáhají místním komunitám. Jedním z nich byl i náš projekt „Dětské hřiště pro azylový dům“.  

Ve výsledku jsme tedy díky spojení prostředků od AMA School, Nadace Via, Nadačního fondu Tesco a sbírky Krabice od bot mohli pořídit celkem čtyři nové certifikované herní prvky.

V pondělí 24. června jsme za účasti dětí z AMA School Most (z jejichž popudu celá akce vznikla) slavnostně přestřihli pásku nového hřiště.

Slavnostního otevření se zúčastnil i náš farář Marian Šusták, který dětem přiblížil, co v Diakonii děláme, a děti z azylového domu předaly žákům AMA School obrázky, jako dík za nové hřiště.

Děkujeme! Pomoc má mnoho tváří...

AMA VIA NF tesco Krabice_bar_RGB