Dobrovolnice Kateřina nominována na Křesadlo 2018

24. ledna 2019

Je nám velkou ctí nominovat Kateřinu, dobrovolnici Dobrovovolnického centra most, na cenu Křesadlo 2018. Symbolika ceny Křesadlo vychází z pohledu na dobrovolníky jako na lidi, kteří svojí činností "křesají jiskry něčeho pozitivního".

Kobrovolnice Kateřina nominována na Křesadlo 2018
24. ledna 2019 - Dobrovolnice Kateřina nominována na Křesadlo 2018

Katka pracuje v Dobrovolnickém centru Most od května 2016. Její první dobrovolnou prací bylo vedení kroužku ručních prací v Dětském domově v Mostě.

Protože si v dětském domově všimli, že Katka umí děti zaujmout a nadchnout pro cokoli, rozhodli se využít její dar při doučování dětí. Katka tak  s dětmi nejen vyrábí, ale také se s nimi učí. Často využívá kreativní tvoření, kdy společně s dětmi vytvoří hru, díky které se následně společně učí.

V září přibrala další aktivitu, a to doučování a kreativní vyrábění s dětmi v klubu Záplata, při Pobočce Diakonie Církve bratrské v Mostě. Její talent neunikl vedení klubu a za pouhý měsíc jsme ji jako dobrovolnici pro toto zařízení ztratili, protože ji zde zaměstnali.

Vždy, když je to možné, Katka chodí s korálky na akce, které pořádáme pro děti ze služeb Diakonie ČCE.