Středisko sociální pomoci v Mostě

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY
do projektu Šance pro tebe

Chci vědět víc.

Dobrovolnické centrum na Facebooku

STAŇTE SE FANDOU
DOBROBOLNICKÉHO CENTRA
na FACEBOOKU

Dluhy nejsou osud

DLUHY NEJSOU OSUD

Poradíme Vám, jak se dluhům vyhnout, případně jak dluhy řešit.

Chci vědět víc.

Jsme zapojeni do komunitního plánování sociálních služeb v Mostě

Občanská poradna v Mostě pomáhá řešit problémy s dluhy

17. 5. 2012

Občanská poradna Diakonie ČCE – Střediska sociální pomoci v Mostě se připojila k celostátnímu projektu „Dluhové poradenství“. Jeho koordinátorem je Asociace občanských poraden a je určen pro občany, klienty poraden v ČR, kteří mají problémy s dluhy, i jako program pro prevenci.

Mostecká poradna byla Asociací oslovena na základě dlouhodobých zkušeností s problematikou protidluhového poradenství a prevence. „Už několik let vykazujeme velké množství klientů, kteří jsou předlužení a neschopní splácet své závazky. Pracujeme s nimi prakticky denně,“ říká vedoucí občanské poradny Markéta Strížová a dodává: „Účast v projektu usnadní výměnu zkušeností mezi jednotlivými poradnami v ČR, a také propagaci tématu zadlužování.“ Zapojené poradny totiž budou v rámci projektu realizovat informační kampaň, jejíž součástí budou jak informace pro média, tak např. pravidelné bezplatné semináře pro odbornou i laickou veřejnost. Ten první již mostecká občanská poradna realizovala v Azylovém domě pro muže Most a byl zaměřen na to, jak dluhům předcházet.

Vedle účasti ve zmíněném projektu poradna již od počátku roku pořádá vlastní preventivní program Finanční gramotnost určený pro žáky vyšších tříd základních a nižších tříd středních škol.

Občanská poradna je jedním ze 4 programů Diakonie ČCE - Střediska sociální pomoci v Mostě. Těmi dalšími jsou Terénní sociální práce v ohrožených rodinách, Dobrovolnické centrum – obojí rovněž v mosteckém Business Centru, a dále Azylový dům pro matky s dětmi v ulici M. Alše v Mostě.

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha