Středisko sociální pomoci v Mostě

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY
do projektu Šance pro tebe

Chci vědět víc.

Dobrovolnické centrum na Facebooku

STAŇTE SE FANDOU
DOBROBOLNICKÉHO CENTRA
na FACEBOOKU

Dluhy nejsou osud

DLUHY NEJSOU OSUD

Poradíme Vám, jak se dluhům vyhnout, případně jak dluhy řešit.

Chci vědět víc.

Jsme zapojeni do komunitního plánování sociálních služeb v Mostě

NOVINKY

Zde naleznete přehled novinek nejen z našeho střediska, ale i z dalších středisek Diakonie ČCE. Pokud Vás informace zaujala, můžete se podívat na stránky střediska, které zprávu vydalo. Aktivní odkaz naleznete pod titulkem novinky.

 

Financování zdravotní péče v pobytových sociálníc službách

24. 4. 2015

Ředitel Domova pro seniory a DZR v Krabčicích, Mgr. Aleš Gabrysz vysvětluje, jak funguje financování zdravotnických služeb v zařízeních sociálních služeb.

Přečtěte si jeho člának zde.

Speciální olympijské hry v Brně

7. 7. 2014

Gratulujeme sportovcům ze střediska Diakonie Vrchlabí, kteří se na Národních olympijských hrách v Brně umístili na předních místech!

Úspěchy slavili:

BOCCA - jednotlivci: Petra Červenková 3. místo, Pavel Kopečný 4. místo

BOCCA - smíšené družstvo: Květa Charvátová, Jana Brožová, Ivo Tangelmayer, Petra Červenková 1. místo

 

STOLNÍ TENIS - dvouhra: Jiří Pfeifer 1. místo, Petr Tomáš 3. místo

STOLNÍ TENIS - čtyřhra: Jiří Pfeifer a Petr Tomáš 3. místo

STOLNÍ TENIS - smíšená dvouhra: Květa Charvátová a Jiří Pfeifer 4. místo

Dotazník pro rodinné pečující

2. 6. 2014

Institut důstojného stárnutí Diakonie ČCE realizuje dotazníkové šetření zaměřené na rodinné pečující. Cílem dotazníkového šetření je zjistit, jaké jsou současné potřeby a priority neformálních pečujících, jejich motivace, zdroje a bariéry v péči o blízké členy rodiny tak, aby bylo umožněno jejich setrvání v přirozeném domácím prostředí. Máte-li chuť se do tohoto šetření zapojit, vyplňte prosím online dotazník zde.

Děkujeme Vám předem za Váš čas a spolupráci!

Slavnostní zahájení činnosti Institut důstojného stárnutí DČCE

13. 2. 2014

Institut důstojného stárnutí DČCE na slavnostním setkání zahájil svoji činnost

Dne 23. ledna 2014 v 16.00 hod. na slavnostním setkání oficiálně zahájil svoji činnost Institut důstojného stárnutí DČCE. Slavnostního inauguračního večera se zúčastnilo více než 40 osob, předních odborníků z oblasti gerontologie a geriatrie, zástupci a pracovníci klíčových institucí a organizací, mezi které patří Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí, VZP, Svaz měst a obcí, poslanci a zástupci Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny, včetně zástupců jednotlivých obcí a krajů.

Pověřený ředitel Diakonie Miloslav Běťák na zahájení mimo jiné uvedl: „Přejeme si, aby se aktivity reagující na stárnutí společnosti a potřebu rozvoje komunitních služeb staly jednou z trvalých aktivit Diakonie. Problematika je velmi aktuální a na naléhavosti bude ještě nabývat. Oblast zdravotně sociálních služeb je jednou ze stěžejních oblastí Diakonie, ve kterých má značné praktické zkušenosti“.

Ředitel Institutu David Šourek připomněl, že aktivity v této oblasti nevznikají "na zelené louce". Diakonie ČCE v minulosti zaváděla progresivní přístupy a věnovala tématu stárnutí a seniorů. Připomněl například projekt „Pečuj doma“, kampaň „Otevřeno seniorům“ či projekt k bydlení seniorů.

David Šourek říká: "Oblast zdravotně sociální péče je hodně členitá a komplexní, problémy jsou dlouhodobě známé, potřebujeme posílit přenos či přemostění mezi teorií a praxí, koncepčními dokumenty a reálnou praxí a reálnými možnostmi poskytovatelů a zejména obcí. Význam paliativní péče a podpory důstojného života a stárnutí v komunitě narůstá, obce jsou v tomto klíčovým článkem systému. Ten ale nemůže fungovat, pokud pro něj nebudou vytvořeny jasné legislativní a finanční podmínky a metodická podpora. Právě metodická a edukační činnost je jednou z oblastí a činností Institutu, kterou by měl ke zlepšení situace přispět."

Prvním důležitým úkolem a aktivitou Institutu v rámci projektu „Podpora rozvoje komunitních zdravotně-sociálních služeb“, na základě jehož podpory Institut vznikl, je uspořádání tematických kulatých stolů, které proběhnou v různých regionech (Brno, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň a Praha). "Chceme lépe identifikovat nedostatky v kompetencích, znalostech a vzdělávacích potřebách a přispět ke sbližování pohledů různých oborů. Jedním z cílů je zejména zlepšit informovanost a povědomí o paliativní a geriatrické péči a jejich přínosech." uvedl ředitel Institutu.

Skutečnost, že téma paliativní a komunitní péče je téma aktuální a důležité, ukázal i velký zájem diskutujících, kteří upozornili na různorodost perspektiv v této oblasti a mnohovrstevnost problému rozvoje zdravotních a sociálních služeb a jejich dostupnosti. Toto téma zahrnuje jak aspekty ekonomické a finanční, tak také legislativní, politické, odborné a metodické a v neposlední řadě hodnotové a etické.

Projekt získal podporu v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce a Ministerstva zdravotnictví a Otto per Mille Valdenské církve v Itálii. Partnerem je Institut Neumünster, který poskytuje zkušenosti a know-how pro rozvoj činnosti a působení Institutu v této oblasti.

 

 

 

 

 

 

 

Bezplatná linka pro psychologickou pomoc

4. 6. 2013

Právě byla spuštěna bezplatná linka Diakonie ČCE pro psychosociální / psychologickou pomoc obětem povodní 800 915 915. Linku obsluhují odborníci (psychologové) SOS centra Diakonie. V provozu je od 9 do 20 hod.

Poradenství zaměřené na dluhy

20. 6. 2012

V měsíci červen 2012 rozšířila Občanská poradna Most poskytování odborného sociálního poradenství o službu, která je poskytována v rámci projektu Komplexní program integrace sociálně vyloučených a sociálním vyloučením ohrožených obyvatel města Mostu do společnosti. Služba je poskytována na novém kontaktním místě v Chanově ve čtvrtek a pátek (podrobnosti zde). Uvedený projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

LideMeziLidmi.cz – nový portál pro lidi s handicapem

14. 6. 2012

Přiblížit život a problémy handicapovaných běžné populaci a současně dát těmto lidem možnost se na webu realizovat, ať už psaním článků, blogu nebo zveřejněním uměleckých děl. Tak by se dal ve zkratce popsat cíl nového zdravotně-sociálního internetového portálu www.LideMeziLidmi.cz, jehož provoz byl zahájen na jaře 2012. Za finanční podpory Evropského sociálního fondu jej píší sami lidé se zdravotním postižením a svými články se snaží prosazovat práva této skupiny lidí, ale i na příbězích konkrétních lidí ukázat, s jakými překážkami se někdy musí handicapovaní vypořádat.  

 

Tisková zpráva

 

Bližší informace: 

LideMeziLidmi.cz
Mgr. Josef Gabriel – šéfredaktor
e-mail: info@lidemezilidmi.cz
tel.: 773 165 647

 

Provozovatel portálu:

Dobré místo o.s.                                                                                                                                                                Českobrodská 575, 190 11 Praha 9 - Běchovice

Kontaktní adresa:

Klánova 300/62, 147 00 Praha 4 – Hodkovičky

 

INTERNET                                                                                                                                                                        www.LideMeziLidmi.cz

Kde peníze pomáhají v Plzni?

3. 2. 2012

Třeba v Arše. Jakým způsobem se můžete podívat již tuto neděli ve 14:10 na ČT 1.

Ti, kteří to nestihli nemusí zoufat a podívat se na reportáž ze záznamu.

 

Pomozte dětem

Pečovatel/ka roku 2011 - slavnostní vyhlášení soutěže 5. 12. 2011

28. 11. 2011

Letos již podeváté pořádá Diakonie ČCE - SKP v Praze ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR slavnostní vyhlášení Pečovatele/ky roku 2011 pro nejlepší pečovatele z celé České republiky. Záštitu nad touto akcí převzala paní Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké Sněmovny Parlamentu ČR, ministr práce a sociálních věcí pan Jaromír Drábek a starosta Městské části Praha 2 pan Jiří Paluska.

Slavnostní společenské setkání se uskuteční 5. prosince 2011 od 14 hodin na Novoměstské radnici v Praze (Karlovo náměstí 23).

Titul Pečovatel/ka roku 2011 předá deseti nejlepším pečovatelům a dalším nominovaným čestná uznání paní Miroslava Němcová.

Akce se zúčastní řada významných hostů, zástupců sponzorů, zaměstnavatelé, klienti a blízcí nominovaných pečovatelů, dále zástupci médií.

Mediálními partnery akce jsou Český rozhlas 2, Rádio Proglas a časopis Sociální služby. 

Tisková zpráva ke stažení ve formátu pdf.

Dlší informace a pozvání najdete zde.

Klip Diakonie vyhrál Žihadlo 2011!

15. 11. 2011

Klip ke kampani Otevřeno seniorům zvítězil v prestižní soutěži Žihadlo 2011.

Zároveň jsme potěšeni užší nominací rodiny webů Diakonie v kategorii internetových projektů.

Více k oceněním si můžete přečíst zde - článek Strategie E15.

Děkujeme!

 

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha